Vrijdag 11 september won de creatie Hof van Rhee de publieksprijs bij de modeshow OOHH Kunst aan het Lijf in Bovensmilde, zaterdag kwam daar de derde prijs van de vakjury bij. Het was een hele mooie show van de Hofjurk, die is gemaakt door Mariëtte en haar team en die op de catwalk werd getoond door Yvonne. Al het werk stond in het teken van onze Herenboerderij Hof van Rhee: de geldprijs van de vakjury is door Mariëtte geschonken aan Hof van Rhee.

Mariëtte de Jong:
“Passend bij het thema van een ‘hof’ is mijn creatie gemaakt in de stijl van het Franse hof met zijn extravagante jurken en pruiken -Marie Antoinette heeft model gestaan- maar nu wel van de papieren voederzakken van de varkens en kippen. Van varkensvoer tot Hofjurk, het contrast kan bijna niet groter, maar in deze creatie komt alles samen.”
Het idee
Het idee ontstond op de boerderij. Herenboer Mariëtte de Jong liep met een stapel lege voederzakken van onze varkens en kippen naar de schuurtjes en zag geen afval, maar stof. De jurk is gemaakt van ruim 90 (!) van deze papieren voederzakken, verzameld en bewaard door de hele groep Dierverzorging. Er is geknipt, gevouwen, geplakt, geniet, verdeeld over zes weken en vooral heel veel genaaid. De ‘pruik’ is gemaakt van een mand met groenten, als knipoog naar de groente van ons Hof.
Verspillingsvrije week
De modeshow draaide om kleding gemaakt van materiaal dat normaal wordt weggegooid. Voor Mariëtte sloot dat naadloos aan bij waar de Herenboerderij voor staat, voedsel dat regionaal, diervriendelijk en duurzaam geproduceerd wordt, ‘gedragen’ door de mensen die het zelf opeten.
Zo is onze ambitie heel even letterlijk vormgegeven: zo min mogelijk input, zo min mogelijk verspilling! Zie ook het artikel: Wat kringloopkunst in de landelijke verspillingsvrije week teweeg bracht.
Open dag zaterdag 26 september
De jurk is te zien op onze Open Dag, zaterdag 26 september. Kom langs tussen 12-16 uur en loop meteen even over het land.




















