Op zaterdag telden we 21 nachtvlinders van 7 soorten. Op zondag waren het er 70, verdeeld over 12 soorten.
De meest geziene gasten waren de huismoeder, de zwarte-c-uil en de maansikkeluil. Daarnaast zagen we onder meer een herfstrietboorder, een paar vierkantvlekuilen en een gehakkelde spanner.
Waarom we dit doen?
Nachtvlinders zijn een graadmeter voor de gezondheid van het landschap. Ze bestuiven ’s nachts planten en zijn voedsel voor vogels en vleermuizen. Door structureel te tellen, zien we over de jaren heen wat onze natuurinclusieve manier van boeren oplevert. Die lijn is tot nu toe positief.
Zo wordt biodiversiteit meer dan een mooi woord. Het wordt iets wat je kunt tellen, volgen en laten zien.
Benieuwd wat er nog meer leeft op en rond ons land? Kom eens kijken op de boerderij. Dat kan bijvoorbeeld op onze Open Dag op 26 september a.s of via een rondleiding.


